Blue Flower

Zapraszamy na III Biesiadę Karpacką Stowarzyszenia "Res Carpathica".

Po Tatrach i Beskidzie Niskim czas na Beskid Sądecki. Biesiada odbędzie się w Żegiestowie Zdroju, na Łopacie Polskiej w pensjonacie "Zosia" w dniach 12-14 października 2018 roku.

Plan spotkania:

Piątek 12 października

Prelekcje (od ok. 19:30):

Jan Skłodowski (Warszawa): Podoliniec - "Spiski Oksford". Będzie to wstęp do wycieczki autokarowej planowanej na dzień następny.

Jan Boligłowa (Krynica): "Konfederacja Barska na Sądecczyźnie i jej ślady w okolicach Krynicy"

Po prelekcjach czas na spotkania i śpiewy.

Sobota 13 października

Ok. 9:00 wyjazd autokarowy do Podolińca, zwiedzanie miasta i jego zabytków - założenie miejskie, fara, zespół popijarski, ewentualne odwiedzenie po drodze Wyżnich Drużbaków (sł. Rużbachów) z rezydencją Zamoyskich i zamku w Starej Lubowli.

Prelekcje (od ok. 18:30):

Witold Grzesik (Warszawa): "Ze wspomnień budowniczego, czyli o ciekawych przypadkach podczas odbudowy dzwonnicy w Polanach Surowicznych"

Ryszard Kruk (Muszyna): ""Inicjatywy Almanachu Muszyny 1991-2018 oraz Zjazdy Lekarzy w Krynicy w latach 1926-1937"

Iwona i Artur Niemczykowie (Żegiestów): "Doświadczenia prowadzenia pensjonatu i projektów regionalnych"

Niedziela 14 października

O godz. 11 odwiedzimy muzeum pszczelarstwa o nazwie "Bartnik Sądecki" w Stróżach. Oprócz zwiedzenia placówki będzie można nabyć miodowe specjały stałe i płynne.

Warunki

a) Biesiada odbędzie się w Pensjonacie Zosia na tzw. Łopacie Polskiej w Żegiestowie-Zdroju nad Popradem w dniach 12-14.10. Do dyspozycji pokoje 2-, 3- i 4-osobowe. Nie ma możliwości rezerwacji noclegu w dniach poprzedzających biesiadę. Po biesiadzie - rezerwacja do uzgodnienia indywidualnego z pensjonatem, http://pensjonatzosia.pl . W dniach biesiady rezerwacje wyłącznie poprzez RC'.

b) Zasady noclegu: płatność indywidualna, 50 zł/os/noc (w tym śniadanie)

c) Wyżywienie: obiadokolacja, płatność indywidualna, 25 zł/os/noc

d) Dojazd: na własny koszt we własnym zakresie (od stacji PKP Żegiestów Zdrój są niecałe 2 km)

e) Koszty inne: zapowiedź wstępna do 50 zł/os. kosztów organizacji wspólnej wycieczki w sobotę, płatne w dniu wycieczki oraz obowiązkowo 10 zł/os. opłaty organizacyjnej, płatne w ramach zaliczki

f) Formą rezerwacji jest zaliczka 60 zł/os., z czego 50 zł pokryje koszt jednego osobonoclegu, 10 zł trafia do organizatorów na poczet opłaty organizacyjnej (pkt. e); zaliczkę wpłacamy na konto Res Carpathica (48 1140 2004 0000 3402 7627 0338) z dopiskiem „Działalność statutowa – III Biesiada Karpacka, imię, nazwisko, ilość osób”

g) Płacimy za wykorzystane miejsca i posiłki, za wszystko każdy płaci osobiście (oczywiście pomniejszając o 50 zł zaliczki, które przekażemy "Zosi" z naszego konta)

h) Zapis (z zaliczką) jest równoznaczny z zarezerwowaniem typu pokoju (2, 3, 4 osobowego)

Zapisy oraz kontakt do organizatorów poprzez adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.