11 marca w Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178A w Warszawie (Powiśle-Solec) o godz. 18 spotkanie będzie miało górski, ale tym razem nie karpacki charakter - jego tytuł to "Górale z Wyżyny Tybetańskiej i ich wychodźcze losy".
W programie:
- film "Norbulingka - Tybet na wygnaniu"
- debata o przyszłości kultury tybetańskiej z udziałem dr hab. Agaty Bareja-Starzyńskiej z Uniwersytetu Warszawskiego i Adama Kozieła z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka;
- pokaz zdjęć Bartosza Kozakiewicza i opowieść "Górale w tropikach" Bartosza Kozakiewicza i Krzysztofa Renika;
- wernisaż wystawy fotografii Elżbiety Dziuk "Indyjskie lata Tybetańczyków"
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Renik, dziennikarz, publicysta i antropolog kultury.
Serdecznie zapraszamy!
- Szczegóły
- Kategoria: Archiwum
Drodzy miłośnicy Karpat, tradycyjnie ogłaszamy konkurs fotograficzny "Karpacki rok" - tym razem "Karpacki Rok 2019".
Zasady są proste: Każdy może przysłać na nasz adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zdjęcie lub zdjęcia (nie więcej niż trzy).
Czekamy na Wasze fotografie!
Na fotografii zwycięskie zdjęcie z zeszłego roku "Bieszczady, Husne Wyżne - cerkiew w jesiennych mgłach", autorstwa Rafała Krzyżanowskiego.
- Szczegóły
- Kategoria: Archiwum
Na pierwszym spotkaniu w 2020 roku będziemy gościć prof. dr. hab. Lecha Mroza, dyrektora Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Wysłuchamy wykładu p.t.: Wyobrażone granice Huculszczyzny. Znaki tożsamości.
Zapraszamy 8 stycznia 2020 roku na godz. 18 do Centrum im Jana Nowaka-Jeziorańskiego, ul. Czerniakowska 178a, Warszawa Powiśle-Solec.
- Szczegóły
- Kategoria: Archiwum
12 lutego 2020 w Centrum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego przy ul Czerniakowskiej 178a (Warszawa Powiśle-Solec) gościć będziemy Mariana Orlikowskiego, do listopada 2019 konsula RP we Lwowie. Wysłuchamy z pierwszej ręki opowieści "Polsko-ukraińskie paradoksy pogranicza. Wspomnienia dyplomaty." Jak zwykle spotkanie zacznie się o godz. 18.
Marian Orlikowski ukończył Filologię Polską i Słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim. Był dziennikarzem, nauczycielem, przede wszystkim jest dyplomatą - w czasie swojej kariery spędził na placówkach kilkanaście lat życia (w Sofii, w Moskwie, w Taszkiencie, we Lwowie). Autor opracowań na temat kulturowych aspektów dyplomacji i problematyki działalności organizacji polskich na Wschodzie (ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy). W czasach studiów był aktywnym członkiem turystycznego klubu "Unikat", jest pilotem wycieczek zagranicznych, organizatorem wypraw. Oprócz tego posiada doświadczenie sceniczne (estradowe i teatralne), jest autorem piosenek i utworów poetyckich. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
- Szczegóły
- Kategoria: Archiwum
Nasze grudniowe spotkanie, ostatnie tegoroczne - tym razem także nie "akademickie", tylko bardzo przedświąteczne. Spotkamy się w klimacie artystycznym tworzonym przez doskonałych wykonawców, którzy jak nikt inny przywołają w kameralnej atmosferze nastrój radosnego oczekiwania Nowego Roku, ale też i zadumy nad czasem, który zamyka się w ramach kalendarza 2019.
Po występie spotkanie "na słodko" i rozmowy o górach, które były i będą, oraz o tym wszystkim, co nas łączy.
Spotkanie ma jak zwykle charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy!
- Szczegóły
- Kategoria: Archiwum
Strona 1 z 9